Pamiętaj: FLEGAMINA syrop trzeba sprawdzić

Konsumenci szukają opinii o FLEGAMINA syrop. I to nie powinno nikogo zdziwić, bo gdy należy nabyć produkt, to warto znać opinie innych. Tymczasem opinie te są zdecydowanie różne. Niektórzy wychwalają FLEGAMINA syrop a inni zdecydowanie przeciwnie. Może komentarze pod tym tekstem pomogą wam uzyskać własne zdanie. Bardzo często to zdanie innych przyjaciół przeważa o tym czy kupujemy czy też nie. Zapraszam do komentowania.
Przeziębienie sprawiają wirusy, są one jednakże różniące się od wirusów grypy, które tworzą większe szkody w organizmie i są trudniejsze w terapii.
  Sklad
Flegamina zawiera 0.8 mg bromheksyny.
 Dawkowanie
Jeśli lekarz nie zaleci specjalnego dawkowania Flegaminę syrop stosuje się najcześciej:
Dzieci 7 – 10 lat – 3 razy dziennie 1 łyżeczka
Dorośli i dzieci powyżej 10 lat – 3 razy dziennie 2 łyżeczki
1 łyżeczka (5 ml) syropu zawiera 4 mg bromheksyny.

Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia ze względu na zawartość alkoholu w leku.Lek przyjmować po posiłku.
  Dzialania niepożądane

Sporadycznie powinny występować objawy nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego (nudności, pobolewania w nadbrzuszu, wymioty, biegunka).
Opisywano przypadki wzrostu stężenia aminotransferaz (SGOT) w surowicy krwi.
Bardzo rzadko powinny wystąpić odczyny skórne w postaci wysypki.

  Interakcje z innymi lekami
Bromheksyna poprawia przenikanie antybiotyków do wydzieliny oskrzelowej, poprzez co zwiększa skuteczność antybiotykoterapii w zakaźnych schorzeniach drog oddechowych wywołanych poprzez bakterie.
  Ciaża i karmienie piersią
Brak badań jednoznacznie rozstrzygających o bezpieczeństwie stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, w związku z tym nie należy stosować u kobiet w ciaży i kobiet karmiących.
  Środki ostrożności
Unikać stosowania u chorych z chorobą wrzodowa – specyfik może nasilać objawy
Unikać łącznego stosowania z lekami przeciwkaszlowymi
Chorzy z niewydolnością wątroby albo nerek znacznego stopnia wymagają redukcji dawek
Nie stosować preparatu Flegamina syrop u dzieci poniżej 7 roku życia ze względu na zawartość alkoholu w leku.

  Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na bromheksynę albo którykolwiek składnik preparatu.
  Wskazania
Wskazaniem do stosowania bromheksyny są wszelkie stany chorobowe dróg oddechowych wymagajace rozrzedzenia wydzieliny śluzowej albo ułatwienia odkrztuszania.Wskazania do stosowania bromheksyny (Flegaminy):
Przewlekłe i ostre zapalenia oskrzeli, również w postaci obturacyjnej
Astma oskrzelowa
Rozstrzenie oskrzeli
Mukowiscydoza
Oddechowa rehabilitacja pooperacyjna

  Opis działania
Bromheksyna (Flegamina) może być zaliczana do leków mukolitycznych. Może być syntetyczną pochodną alkaloidu wazycyny otrzymywanego z rośliny Adhatoda vasicine.Bromheksyna, poprzez depolimeryzację włókien mukoproteinowych, powoduje zmniejszenie lepkości wydzieliny oskrzelowej. Dodatkowo zwiększa jej objetość i pobudza aktywność rzesek nabłonka migawkowego błony śluzowej wyścielającej drogi oddechowe. Dzięki temu bromheksyna ułatwia odkrztuszanie. Bromheksyna może być żwawo wchłaniania po podaniu doustnym. Podlega biotransformacji w wątrobie. Wydalana może być z moczem w postaci metabolitów. Bromheksyna przechodzi poprzez bariere nasza krew – łożysko i do mleka matki.
Napiszmy parę slów o przeziębieniu i grypie. Przy przeziębieniu może mieć więcej wigoru i wtenczas wystarczy zatrzymać jego w domu. Nie powinien wychodzić wciaż jeszcze poprzez dwa dni po ustąpieniu gorączki, a do żłobka (czy przedszkola) warto je posłać dopiero po tygodniu, bo w czasie rekonwalescencji może być bardziej narażone na kolejne infekcje. Okłady z liści kapusty, które działają przeciwzapalnie i zmniejszają ból. Pare liści zanurz w gorącej wodzie, w nastepnej kolejności rozbij tłuczkiem, owiń nimi szyje dziecka, a na taki kompres połóż ręcznik. Maluch powinno trzymać je na szyi poprzez kwadrans. Dzialanie przeciwbólowe maja wszelkie ciepłe okłady – zamiast kapusty możesz ugotować np. woreczek kaszy.
Wciąż jeszcze parę informacji w sprawie przeziębienia. Jak wiadomo przeziębienia nie należy bagatelizować. Przeziębienie to także czesto nadto lekce-ważona dolegliwość a objawy pojawiaja się w drugą dobę po kontakcie z wirusem i najczęściej przejawiają się katarem, bólem gardła, kaszlem, chrypką, czasami goraczka. Średnio dolegliwość trwa ok. 7 dni, jednakże zdarza się także przeziębienie 14–dniowe. Skoro dopadnie nas przeziębienie, nie mamy nadto dużego pola manewru i musimy je przejść z cierpliwością, starając się jedynie zmniejszyć jego objawy.

1 comments on “Pamiętaj: FLEGAMINA syrop trzeba sprawdzić

  1. Efka_Keno pisze:

    Ani nie zachwalam ani nie krytykuję produktu Flegamina. Nie mam opinii, bo do tej pory nie spróbowałam. Przeziebienie i grypa to rownież normalna sprawa. Nie ma znaczenia czy może szczepimy się prywatnie czy może na NFZ, zawsze pacjent musi być zbadany i zakwalifikowany do szczepienia bo nie może być to rownież błaha sprawa, są przeciwwskazania do szczepień, po przebyciu pewnych dolegliwości np. niektorych zakaźnych trzeba odczekać np. miesiac czasu po ospie także do 3 miesiecy, po zapaleniu oskrzeli 2 tygodnie po zakończeniu antybiotykoterapii itp. Często grypa dopada nas na jesieni. Badania dowodzą, że najważniejszą drogą zakażeń może być forma „kropelkowa”. Każde kichnięcie, atak kaszlu wydala z ust chorego oblok lotnych mikroskopijnych kropelek wody unoszący wirusy.

Dodaj komentarz